Dobra praca – kilka porad od rekruterów

Namówiliśmy zaproszonego przez nas rekrutera z markowego serwisu ogłoszeń o pracę Szukam Pracy do podzielenia się swoimi doświadczeniami dot. budowania własnego image u rekruterów i headhunterów. Zapraszamy do lektury jego tekstu.

Planowanie ścieżki zawodowej uważa się za ważną część funkcjonowania każdego zatrudnionego, który naprawdę myśli o swojej przyszłości. Jest to nie jedynie mądre posunięcie, ale przede wszystkim przynoszące duże korzyści. Czego można się spodziewać?

Dzięki planowaniu indywidualnej kariery zawodowej mamy świadomość, gdzie zmierzamy, jakimi metodami zamierzamy tam dotrzeć oraz jakie mamy zamiary. Nie brniemy zatem po omacku, lecz zmierzamy do określonego miejsca jasno obranym traktem. Dzięki temu łatwiej nam zdobyć to, co na początku zaplanowaliśmy. Nasze działania są bardziej uporządkowane i ukierunkowane, więc jesteśmy nastawieni na triumf, nie zaś na fiasko.

„Projektowanie” kariery zawodowej ułatwia też konkretne formowanie swojego funkcjonowania zawodowego, a nie liczenie na opatrzność. Ponadto pomaga nam też pielęgnować własny charakter. Kreując rozwój kariery, spostrzeżesz, iż wzrośnie Twoje zdecydowanie. Pracownik, który doskonale wie, co planuje uzyskać, jest bardziej otwarty na otoczenie, czuje się mocniejszy, mniej bezwolny, a co najważniejsze nie traktuje niczego pasywnie. Do swoich obowiązków oraz kariery podchodzi rozważnie i odpowiedzialne – wspomniane przesłanki bez wątpienia określają człowieka sukcesu.

To od naszego podejścia w większości zależy to, jak będzie wyglądać ścieżka naszych awansów i jak będzie przebiegać nasz rozwój kompetencji. Aktualnie pozyskanie, jak również utrzymanie dobrego stanowiska pracy jest niezwykle trudne, rynek pracy ciągle ulega istotnym zmianom, dlatego każdy jego uczestnik powinien umieć się dostosować do niestabilnej sytuacji na rynku pracy. Aby stać się konkurencyjnym, niezbędne jest zarysowanie ścieżki swojego rozwoju zawodowego. Aby zatriumfować, trzeba włożyć w to wiele pracy oraz wysiłku, nikt nie zapuka do nas i nie przedstawi nam niesamowitych warunków pracy. Z tego względu już dzisiaj rozważ własną ścieżkę kariery i wyznacz sobie cele, do jakich chcesz dążyć i co najbardziej kluczowe – które są w Twoim zasięgu. Zyskasz pewność, iż opracowanie ścieżki kariery zawodowej da Ci zaskakująco dużo zysków.

Autor: https://szukampracy.pl